آئودی ۳ خودروی الکتریکی تا سال ۲۰۲۰ می سازد

 آئودی می خواهد تا سال ۲۰۲۰ سه مدل خودروی الکتریکی تولید کند با این هدف که فروش خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد فروش خودروهای این شرکت را تشکیل دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «گروه قطعات خودرو عظام» به نقل از رویترز، روپرت استادلر مدیرعامل آئودی به یک روزنامه آلمانی زبان گفت: تلاش آئودی در زمینه خودروهای برقی که این هفته توسط رویترز گزارش شد، بخشی از اصلاحات استراتژیک این شرکت پس از رسوایی آلایندگی خودروهای دیزلی فولکس واگن است.

براساس این طرح که استادلر این هفته برای مدیران آئودی ارائه کرد، این گروه منابع بیشتری را روی خودروهای الکتریکی، سرویس های دیجیتال و رانندگی خودران هزینه خواهد کرد. 

استادلر در گفتگویی با روزنامه هیبرونر استیم گفت: عرضه خودروهای الکتریکی از سوی آئودی همچنین شامل خودروهای کوچک بخش A خواهد بود.

این شرکت همچنین قصد دارد که یک شرکت زیرمجموعه بنام SDS را برای توسعه یک خودروی خودران تاسیس کند.

وی با بیان اینکه آئودی هنوز به دنبال سرمایه گذاری مشترک با شرکتهایی است که به توسعه این فن آوری کنند، افزود: این شرکت به دنبال ساخت خودرویی رباتیک است که حتی به فرمان یا پدال نیاز نداشته باشد و برای ترافیک شهری ایده آل باشد.

استادلر خاطرنشان کرد: آئودی در ازای افزایش تلاش در زمینه خودروهای الکتریکی، فن آوری خودران و سرویس های دیجیتال، به دنبال کاهش پیچیدگی در دیگر حوزه ها است.

فایل ضمیمه
5 مرداد 1395 12:29 شماره :89
چاپ | ارسال به ديگران |

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نام   

پست الکترونیک   

نظر   


نظرات